Boj to byl velký...

25. září 2006 v 15:09 | správce 2
Séb Loeb dokázal na Kyperské rally vybojovat své už osmadvacáté vítězství v seriálu MS a postupně se tak vzdaluje Carlosu Sainzovi, jenž má na svém kontě úspěchů 26. Navíc Francouz vyhrál Kyperskou rally znovu po velkém souboji s Marcusem Grönholmem. Fin tak prohrál již druhý souboj v řadě.
Přitom Marcus přišel o své vedení na RZ 14 (stejně jako v Japonsku), kde udělal hodiny. Od té chvíle Sébastien svůj náskok jen a jen zvyšoval. V neděli si pak svou vedoucí pozici s přehledem udržel. "Měl jsem stále na mysli Japonskou rally," řekl Loeb.
"Tam jsem také v neděli vedl o půl minuty, ale Marcus to stáhl na necelých sedm vteřin. Nechtěl jsem, aby se to opakovala, a tak jsem jel v neděli ráno nadoraz. Na dalších mezičasech už jsem viděl, že Marcus zvolnil. Zvolnil jsem tedy také a upravil rychlost podle něj. Byl to mnohem klidnější závěr, než před třemi týdny v Japonsku."
"Náš tým byl na rally dobře připravený. Hodně jsme testovali a to se nám vyplatilo. Doufám, že Xsara WRC bude stejně tak dobrá i v posledních čtyřech podnicích a pomůže mi získat třetí titul. Také věřím, že se nám podaří získat maximum bodů pro tým, který se utká o vítězství s Fordem," doplnil Francouz.
Šéf týmu Kronos Racing Marc Van Dalen dodal: "Na jedné straně mám velkou radost z úspěchu Sébastiena a na druhou stranu jsem smutný z toho, že ani jeden z našich španělských jezdců nedojeli do cíle po vlastní ose. Xavier si potřeboval zvednout sebevědomí a to se mu i podařilo. Jel po celý víkend skvěle. Zasloužil si být šestý, ale nestalo se... To, co se stalo Danimu, je politováníhodné, jelikož dobře víme, že každý bod se v MS FIA značek počítá. Stále ale vedeme a uděláme maximum proto, abychom vedení udrželi."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama