"Garde" bude nejspíše pilotovat místo Loeba

29. září 2006 v 9:50 | správce 2
Ve středu večer obletěla celý svět zpráva o tom, že Sébastien Loeb si zlomil při jízdě na horském kole ruku a musel být o den později operován ve Švýcarsku. Zákrok dopadl výtečně, přesto Loeb vynechá nejméně Tureckou rally.
"Je jasné, že to nepřišlo ve vhodnou dobu, ale stojíme na Sébastienově straně. Musíme jej maximálně podpořit a nechat jej odpočívat," řekl na úvod šéf týmu Kronos Racing Marc Van Dalen.
Jak na tom Sébastien nyní je?
"Cítí se velmi unaveně, takže potřebuje relaxovat. Potřebuje klid a hlavně spát. Samozřejmě to respektujeme."
Kdy se Vám smutná zpráva donesla?
"Dozvěděl jsem se to ve středu ráno. Volal mi sám Sébastien. Byla to hrozná zpráva. Jsme ale za ním. Jsme jeden tým, v dobrém i zlém."
Kdo by jej mohl podle Vás zastoupit?
"Máme celkem dost možností, ale žádná nedokáže nahradit Sébastiena, protože je dnes opravdu nejlepší. Máme v hledáčku čtyři nebo pět jmen. Dáme si na čas, abychom vybrali toho nejlepšího, ale Sébastien je nenahraditelný."
Jaká jsou to jména?
"Musí to být někdo, kdo bude schopen konkurovat Marcusi Grönholmovi, protože jinak by Marcus vyhrál velmi jednoduše a bez práce. Nemohu vám nyní sdělit kdo přesně, ale samozřejmě uvažujeme především o Tonim Gardemeisterovi. Musíme ale zvážit pro a proti u všech jmen a pak se rozhodneme."
Jak dlouho bude Sébastien chybět?
"To ještě nedokáže nikdo říci. Určitě to bude v Turecku. Pak by ale mohl chybět také v Austrálii a na Novém Zélandu. Žádný doktor neřekne, za jak dlouho to bude OK. Musíme tedy najít opravdu velmi dobrou náhradu a doufat, že se Sébastien uzdraví co nejdříve."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama