Citroën chce rychle zapomenout...

19. února 2007 v 19:57 | správce 2 |  Mistrovství světa
Jezdci týmu Citroën WRT v Norsku zklamali. Sébastien Loeb totiž dojel s mnohaminutovou ztrátou až na 14. pozici a Dani proťal cílovou pásku dokonce až jako pětadvacátý.
Takový výsledek nenadchl nejen samotné piloty, ale ani ředitele týmu Citroën Guye Fréquelina. "Už před startem jsem věděl, že nás nečeká jednoduchá rally. V minulosti se nám na sněhu příliš nedařilo. Výjimkou snad bylo jen vítězství Sébastiena Loeba ve Švédsku v roce 2005."
"První den to bylo ještě dobré. Druhá etapa ale byla pro náš tým pohromou. Na RZ 9 udělal Dani chybu a Sébastien stejně tak ztratil spoustu času. Sébastien se poté snažil ztrátu dohonit, ale udělal další chybu. To se ale v rally stává. Nebyl to ale zase až tak špatný víkend. Samozřejmě, že jsme čekali zisk více bodů, ale zase se ukázalo, že C4 WRC je velmi rychlý stroj, což je pro nás podstatné. Jediný problém, který nás zatím potkal, byly potíže s hydraulikou ve Švédsku," doplnil Fréquelin.
Sébastien Loeb k průběhu řekl: "Byl to pro mě náročný víkend. Hodně jsem se toho naučil o autě na sněhovém povrchu. Těším se také na přechod na šotolinu. Musíme ještě zapracovat na podvozku a nastavení diferenciálů a pokusit se eliminovat náskok Fordu po třech soutěžích. Příležitost k tomu budeme mít již na začátku března, kdy se startuje v Mexiku."
Zklamaný byl v cíli také Dani Sordó, jemuž se nevedlo ani ve Švédsku a ani v Norsku: "Na sněhu je prostě potřeba mít hodně zkušeností, abyste se mohli prát o vítězství. Stále ještě nemám zvládnutou dokonale techniku jízdy na tomto povrchu. Dávám si velký pozor a brzdím dříve. Jsem rád, že se sněhovými soutěžemi je pro letošek konec. Těším se na Mexickou rally a doufám, že tam dopadneme mnohem lépe."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama