Petter Solberg je se čtvrtým místem spokojený

19. února 2007 v 19:53 | správce 2 |  Mistrovství světa
Petter Solberg dojel na premiérové Norské rally na slušné čtvrté pozici a v cíli řekl, že je s výsledkem spokojený. Petter se dlouhou dobu snažil prát o třetí příčku se svým bratrem Henningem, jenž jel na Focusu WRC 06, ale nakonec se před ním musel sklonit.
Týmový dvojka Chris Atkinson dokončil Norskou rally mimo bodovaná místa jako devatenáctý. Soutěž dojížděl především proto, aby získal další cenné zkušenosti na sněhu.
Petter Solberg: "Je mi trochu líto, že mě nakonec předjel Henning, ale i tak jsem se čtvrtým místem spokojený. Nemohl jsem jet o nic rychleji. Již před startem bylo jasné, že nemůžeme bojovat o první místo a tomu jsme přizpůsobili strategii. Pro nás bylo nejdůležitější získat body a neudělat chybu. Bylo to poslední vystoupení s Imprezou WRC 2006, takže body jsou vítaným bonusem. Byli jsme potěšeni tím, kolik fanoušků se sešlo podél tratí. Opravdu nádhera."
Chris Atkinson: "Byla to pro nás náročná rally. Nebýt chyby v sobotu, tak jsme mohli skončit na bodech. Po Švédsku jsme neměli potřebnou sebedůvěru, nevím čím to bylo. Už se velmi těšíme na Mexickou rally, kde se představíme v Impreze WRC 2007. Myslím, že to bude krok kupředu."
Ředitel továrního týmu Richard Taylor: "Samozřejmě, že bychom byli rádi, kdyby skončil Petter na stupních vítězů. Měli jsme ale za cíl získat v Norsku body a to se nám podařilo. Petter zvolil v neděli špatné pneumatiky a proto již nemohl bojovat s Henningem o třetí pozici. Chrisovi se nejelo dobře a bylo to vidět. Hodně se toho ale naučil, což je důležité pro budoucnost. Celkově jsme spokojení a těšíme na novou Imprezu WRC 2007 do Mexika."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama