Loeba zastavila chyba v rozpise

22. května 2007 v 17:47 | správce 2 |  Mistrovství světa
Trojnásobný mistr světa řekl, že za jeho výpadkem na začátku třetí etapy Rally Sardinia stála chyba v rozpisu. Nehoda a následné odstoupení jej připravilo nejen o vedení v soutěži, ale rovněž o první příčku v průběžném hodnocení jezdců letošního Mistrovství světa.
Nehoda se stala zhruba v polovině desetikilometrové vložky S. Giovanni, která otevírala závěrečnou etapu jihoevropské rally. Francouz si na jedné terénní vlně skočil více, než bylo zdrávo. Jeho vůz pak sklouzl do příkopy a po následném nárazu do kamene se zničilo zavěšení červené "cé-čtyřky".
Loeb, který v té chvíli vedl s náskokem pětatřiceti sekund, tak přišel o možnost získat další cenné body do šampionátu. Také se tím přerušila jeho vítězná série, která právě v Itálii neměla daleko k počtu pěti vyhraných rally v řadě.
"Ráno jsem měl problém dostat se do tempa. Cítil jsem, že nejedu dobře a snažil jsem se trochu přitlačit. S přibývajícími kilometry se to zlepšovalo, ale pak jsme přijeli k pasáži, kterou jsem při seznamovacích jízdách viděl trochu optimističtěji, než jaká byla ve skutečnosti. Kvůli této chybě v rozpisu jsme přejeli příliš rychle jednu terénní vlnu, na které se auto odlepilo do země - to se nemělo stát," vysvětluje jednička týmu Citroën
"Vyjeli jsme z ideální stopy a do následující pravé zatáčky jsme šli příliš zeširoka. Vůz bohužel sklouzl do příkopy, kde levým předním kolem narazil do skály. Chtěli jsme pokračovat, ale vylomené kolo se zablokovalo a nedovolilo nám jet dál."
"Moje chyba přišla v ten nejnešťastnější okamžik. Mohli jsme si vybudovat další bodovou rezervu před Marcusem, teď musíme zase útočit zezadu. Ukazuje se, že každé vítězství je tvrdě vybojované, často se jezdí na limitu."
V klasifikaci jezdců teď Loeb ztrácí na Marcuse Grönholm sedm bodů. Posádky sice před sebou mají ještě devět podniků MS, avšak úřadující mistr světa nyní určitě není nadšeny z toho, že místo pětibodového "polštáře", ke kterému měl na Sardinii reálně nakročeno, nyní musí opět dohánět ztrátu.
"Stále máme šanci obhájit náš titul, ale bude to nesmírně těžké," dodává Loeb. "Nadcházející Akropolis Rally ukončí první polovinu sezóny a my budeme muset co nejrychleji obrátit naši situaci."
Rally Sardinia je letošním druhým podnikem, ze kterého Francouz vyšel bodově naprázdno. Tím prvním bylo Norsko, kde Loeb udělal několik velkých chyb a nechal dlouhé minuty ve sněhových závějích. Jedná se však po neuvěřitelných devatenácti rally MS o první soutěž, kterou vůbec nedokončil; naposledy se tak stalo kvůli havárii na trati Rally Australia 2005.
 


Anketa

Pojedete na Rally Deutschland 2007?

Ano.
Snad ano.
Ne.
Ještě nevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama