Říjen 2007

Pongratz rallye Kralovice 2007 - Výsledky

28. října 2007 v 18:03 | Webmaster |  Mistrovství ČR
Zde jsou konečné výsledky, které se po některých problémech vydali.
Jenom na závěr bych se chtěl připojit k některým komentářům , které se jsem viděl na oficiálních stránkách. Je úplný nesmysl vymýšlet si nějaké speciály do zvláštních ustanovení, nám když se auto rozbije na mistráku, tak odevzdáme výkaz a jede se domů, a ne že nastoupim po dvou RZ dál, a ještě třeba budu bodovat. To je strašná blbost!!!

Japonsko v cíli, bez favoritů na titul !!

28. října 2007 v 12:19 | správce |  Mistrovství světa
Sedmadvacet RZ, které byly připraveny na letošní japonské rally, přinesly mnoho zajímavého. Kdo čekal další souboje mezi prvními dvěma piloty letošního MS, ten se spletl.
Japonskou rally vyhrál Mikko Hirvonen se sedmatřicetivteřinovým náskokem na Daniho Sorda. Třetí dokončil přetěžkou rally Henning Solberg s Focusem WRC a čtvrtý je Matthew Wilson.
Hned v první etapě skončil své působení v Japonsku Marcus Grönholm, když na RZ 4 poškodil svůj Focus WRC a v následném servisu byly zjištěny závady na ochranném rámu a Marcus dále pokračovat nemohl. Tato situace byla jako "vyšitá" pro druhého muže letošního šampionátu - Sebastien Loeba. Věděl však, že lehké to nebude - nyní se přetahovali o vedění Mikko Hirvonen a Jarri-Matti Latvala.
Na konci první etapy již Loeb "okupoval" druhé místo za vedoucím Hirvonenem. Jarri spadl na třetí místo, ale jen 3,4 vteřiny za Loebem.
V sobotu začal boj o vedení. První zkoušku vyhrál Loeb, druhou Hirvonen. Rozdíly mezi nimi byly však jen 0,1 a 0,3 vteřiny !!
Pak přišla "osudná" třetí zkouška soboty a celkově třináctá zkouška rally: Sebastien Loeb skončil po pár kilometrech od startu v příkopu, Jarri Latvala z nezjištěných důvodů na RZ několik minut stál, Henning Solberg byl dvakrát mimo trať a Dani Sordó si stěžoval na úzkou trať.
Po třinácté RZ vypadalo pořadí takto: 1.Hirvonen, 2.Sordó (+46,1), 3.H.Solberg (+1:08,0).
Z toho je jasné, že mezi Marcusem Grönholmem a Sebastienem Loebem v tabulce tak zůstává rozdíl čtyř bodů ve prospěch prvního jmenovaného.
Produkční vozy ovládl Gabriel Pozzo s Lancerem EVO IX. Druhá je Araújo a třetí Kuzaj.

Pongratz rallye Kralovice 2007 - foto

28. října 2007 v 10:51 Fotogalerie
1. fotogalerie od Miloše Jenčíka - zde
2. fotogalerie od Fotoracing - zde
3. fotogalerie od Ireny - zde
4. fotogalerie od Tomáše Holubáře - zde
5. fotogalerie od Rc Marioneta - zde
6. fotogalerie od rallyeaktualne - zde .
7. fotogalerie - Zdeňek Sláma - zde .
8. fotogalerie - Tomáš Krčma (racingfoto) - zde .
9. fotogalerie - rallyfoto.ic.cz - zde .
10. fotogalerie - Pavel Douška (car.cz) - zde .
11. fotogalerie - Radek Rochelt (car.cz) - zde .
12. fotogalerie - Miloš Jenčík (car.cz) - zde .
13. fotogalerie - Jara Šašinka (car.cz) - zde .
14. fotogalerie - Jara Šašinka (e-auto) - zde .

Rally Japan 2007 (WRC) - foto

27. října 2007 v 20:49 | správce |  Fotogalerie
1. galerie - Willy Weyens (eWRC) - zde .
2. galerie - rally-mania - zde .
3. galerie - AUTO.cz - zde . (I.+II.etapa)

Vyšel Rally magazín 8/´07

24. října 2007 v 16:39 | správce |  Ostatní info
Nyní vychází další číslo prestižního magazínu. Co se v něm dočteme?
XXIX. Fuchs Oil Rally Příbram - Závěr plný zvratů
Poslední soutěží Global Assistance MMČR byl devětadvacátý ročník Fuchs Oil Rally Příbram. Ani předčasný zisk titulu neodradil plzeňskou posádku Václav Pech - Petr Uhel v účasti, a tak se mohli diváci těšit na velkou oslavu v podobě smyků. Naopak otevřený byl souboj o druhou příčku v konečném pořadí šampionátu. Při neúčasti Romana Kresty si na ni brousili zuby Karel Trojan, Václav Arazim a překvapení druhé poloviny sezony Jan Votava.
AZ Pneu Rally Jeseníky - Závod o desetiny
Premiéra AZ Pneu Rally Jeseníky v kalendáři sprintrally se povedla. Závod naplnil slovo sprintrally - na celé trati se závodilo o desetiny sekund a do posledního kilometru závěrečné rychlostní zkoušky nebylo nic jistého. Abnormálně vyrovnaná soutěž nakonec skončila nejlépe pro Plzeňáky Viktora Szabó s Vladimírem Tichým, kteří si vychutnali premiéru na nejvyšším stupni.

Lausitz rallye 2007 (D) - foto

22. října 2007 v 16:30 | správce |  Fotogalerie
1. galerie - radar - zde .
2. galerie - Pavel Douša - zde .
3. galerie - Jan Froňek (ptfoto.xf.cz) - zde .
4. galerie - NoMaKs - zde .
5.galerie - MURallying - zde .
6. galerie - ntfoto - zde .

Rallysprint Vsetín 2007 - foto

22. října 2007 v 16:27 | správce |  Fotogalerie
1.galerie - Petr Sagner (eWRC) - zde .
2.galerie - Montty (emk) - zde . (pátek)
3.galerie - Montty (emk) - zde . (sobota)
4.galerie - Budgie (emk) - zde .
5.galerie - DoN - zde .
6.galerie - wrcman - zde .
7.galerie - Hany - zde .
8.galerie - Luke - zde .
9.galerie - pavcik - zde .
10.galerie - ladak - zde .
11.galerie - Vít Šild - zde .
12.galerie - Pavel Pustějovský - zde .
13.galerie - Vladan Hubík (car.cz) - zde .
14.galerie - rallyefoto.ic.cz - zde .
15.galerie - Šedivec - zde .
16.galerie - rally.nafoceno.cz - zde .
17.galerie - Jara Kunčík - zde .
18.galerie - Filip Červenka (emk) - zde .

Labská Trotina Rally 2007 - Znovu zrušena!!!

19. října 2007 v 22:14 | Webmaster |  Mistrovství ČR
Hlavní pořadatel Virgin Racing Team oficiálně oznámil zrušení závodu Labské Trotina Rallye. Stalo se tak po kompletním odmítnutí cca 150 pořadatelů, kteří se starají o bezpečnost závodu přímo na trati.
"Kompletní skupiny pořadatelů, zajišťující některé rychlostní zkoušky, mně ústy svých vedoucích oznámily, že se letos nezúčastní. Vzhledem k tomu, že to je spousta lidí, a to ještě nemám konečné informace, jak by to vypadalo na nových úsecích závodu, resp. celé nové etapě, nejsme schopni dát tak velké množství proškolených a věci znalých a spolehlivých pořadatelů dohromady. I vzhledem k termínu to považuji za nejisté a proto raději ruším závod nyní, než těsně před jeho startem, kdy bychom najednou zjistili, že nás je málo. Celý dopad by tak byl daleko bolestivější jak pro závodníky, tak i pro nás. (I když my už máme v podstatě téměř vše hotovo, takže všechny věci jako bezpečnostní plány, itineráře, povolení, materiál atd… nám je k ničemu.)," řekl Libor Pavlata, ředitel závodu.
Labská rally se jela celkem čtyřikrát, z toho byly první dva ročníky na Novopacku a v okolí Hořic, to celé jako Českomoravský pohár, přičemž po úspěšné kandidatuře následovaly dva roky v seriálu MČR ve Sprintrally. Vzhledem k vyšší úrovni celého seriálu a tím i náročnosti na celkovou úroveň byl závod přenesen do Orlických hor okolí krásné příhraniční vísky České Petrovice, odkud je nejblíže k městu Žamberk. Všechny čtyři roky se jel divácky velmi populární prolog v Hradci Králové. Tímto 'horským přesunem' se zařadila Labská Trotina Rallye mezi úplně nejtechničtější závody v ČR vůbec. Horské klikaté silničky dostaly navíc nové povrchy, takže krásné hladké asfalty ze zatáčky do zatáčky připomínaly tolik námi žádané zahraniční tratě. Svezli se tady nejlepší jezdci České republiky, jako jsou Kopecký, Pech, Peták, Triner, Vojtěch, Flídr a mnoho dalších a talentovaných, které ani nelze všechny vyjmenovat, ačkoli by si to zasloužili.
I pro letošní ročník se chystaly zajímavosti jak v oblasti techniky - Super 2000 tak i jezdecké - Jára Vančík apod. "Je mně to samozřejmě líto, protože rally mám hrozně rád, sám jsem 5 let závodil, takže si zhruba umím představit pocity z jízdy na technické trati, kterých je u nás, vzhledem k charakteru krajiny takový nedostatek a pokud, tak jsou v chráněných oblastech. Na druhou stranu musím říct, že velká odpovědnost pořadatele rally mně nedovoluje riskovat nedostatečné zajištění bezpečnosti tratí. Přeci jen jde o životy lidí, dokud se nic nestane - a u nás na Labské zatím nikdy nic naštěstí vážného nebylo - tak je všechno v pohodě. Jenže stačí nějaký vážnější úraz a je všechno jinak. Okamžitě se pak všichni po právu musejí ptát, jak byla zajištěna trať? Další věcí je, že stejně jako nechceme my být omezováni v našem krásném sportu, přijde mně minimálně k zamyšlení, jak velký smysl má, vykonávat nějakou činnost v místě kde lidi, kteří tam bydlí jsou z dosti velké části proti. Každopádně jsme udělali letos co šlo a všechno nadvakrát, bohužel s výsledkem nulovým."
"V každém případě bych chtěl poděkovat všem, kteří nás podporovali a pomáhali celé ty roky. Divákům, jezdcům, pořadatelům a lidem z FASu, kteří byli vždycky taktéž ochotni pomoct. Samostatný dík samozřejmě patří partnerům závodu v čele s Auto Trotina pana Šimurdy, taktéž člověka, který ve svém volném čase závodí, Honzovi Regnerovi z Barum Rally, protože nám pomáhal v podstatě se vším, panu Rosickému,šéfovi bezpečnostních komisařů, za nezištné rady a proškolování lidí na trati a novinářům, kteří se starají o stále ještě nedostatečnou publicitu rally u nás. Tímto s pořádáním závodů končíme a já doufám, že se ve Východních Čechách brzy najde někdo, kdo bude pokračovat, třebas někde, kde to bude jednodušší. Každopádně jsem ochoten pomoci s tratěmi u nichž, myslím, dokážu vycítit jsou-li zajímavé či nikoli, ale i s jinými činnostmi," uvedl Libor Pavlata.

Labská Trotina rally 2007

16. října 2007 v 18:29 | Webmaster |  Mistrovství ČR
Jede se až 9 a 10 listopadu 2007 a zde jsou základní informace.

Rally Švihov 2007 (podzim) - video

15. října 2007 v 7:00 | správce |  Videa
  • 430 MB
  • 30 minut
  • AVI [320x240] - 2Mb/s (střední kvalita)
  • autor: Martin Liška

Loeb vyhrál, Jan Kopecký sedmý v cíli !!

14. října 2007 v 15:16 | správce |  Mistrovství světa
Sebastien Loeb si udržel vedení i v třetí etapě rally a zaslouženě vyhrál. Jeho největší soupeř Marcus Grönholm však také předvedl bezchybný výkon a dokázal, že i na asfaltu je konkurenceschopný - druhé místo to jen podtrhuje. Celkově se tak náskok Marcuse snížil na čtyři body!

Rallye Tour de Corse 2007 (WRC) - foto

12. října 2007 v 20:16 | správce |  Fotogalerie
1. galerie - Marek Felt (eWRC) - zde .
2. galerie - Miloš Rybář (Rally-Mania) - zde .
3. galerie - Jan Froňek (Rally-Mania) - zde .
4. galerie - Willy Weyens (Rally-Mania) - zde .
5. galerie - Petr Sagner (eWRC) - zde .
6. galerie - Willy Weyens (auto.cz) - zde .
7. galerie - Jan Froňek - zde .
8. galerie - ladak - zde .
9. galerie - Radar - zde .
10. galerie - Jiří Větrovec (racingfoto) - zde .
11. galerie - stanis (eWRC) - zde .
12. galerie - Jakub Pešek (rely.cz) - zde.
13. galerie - Anne Lacorse - zde .
13. galerie - Jakub Pešek - zde .
14. galerie - rally2.com - zde .

Loeb vede o 4,8 vteřiny před Grönholmem, SX4 cíl nespatřila

12. října 2007 v 20:13 | správce |  Aktuálně
Poměrně vyrovnaný průběh měla dnešní první etapa Korsické rally. Na čele průběžné absolutní klasifikace soutěže se sice podle očekávání na konci dne objevil obhájce mistrovského titulu Sebastien Loeb, ale jeho největší rival a nyní lídr šampionátu Marcus Grönholm se tentokráte nenechal zaskočit jako před týdnem na Korsice a byl Loebovi více než zdatným konkurentem.
Grönholm vyhrál RZ 2 před Sordem a Loebem, zatímco jeho týmový kolega Mikko Hirvonen na čtvrtém místě netušil, že se dnes příliš nesveze. Na dalším testu se situace na prvních třech příčkách shodovala s předchozí zkouškou, zatímco dvojka Fordu narazila svým Focusem WRC do skály a skončila s pomačkanou zádí.
Zlepšení s každou další rally a šesté místo je výsledkem mladého Latvaly. Jari-Matti se dnes opět dokázal vklínit mezi jezdce Subaru, když se postupně odpoutával od Atkinsona a začal dokonce útočit i na Pettera Solberga. Bodovanou osmičku dnes uzavřel Pons, který se po celý den nemohl domluvit se starší verzí Imprezy WRC, respektive nenašel optimální nastavení pro korsický asfalt.

Po první etapě Rally Korsika CRT na 9.místě

12. října 2007 v 20:07 | správce |  Aktuálně
Po neúspěšném vystoupení posádky Jan Kopecký-Filip Schovánek na Katalánské rallye se CRT Kopecký přesunul ze Španělska do Francie, kde světový šampionát pokračuje asfaltovou Rally Korsika. Francouzská soutěž je typická svým zatáčkovitým charakterem a většinou i výrazným převýšením.
Ve čtvrtečním shakedownu Jan Kopecký doladil nastavení druhého vozu Škoda Fabia WRC, jenž má CRT Kopecký k dispozici. Během čtyřech průjezdů nezaznamenal tým žádné potíže s vozem a Jan Kopecký byl s nastavením vozu spokojen.
První RZ páteční etapy i Rally Korsika byla zrušena, poněvadž nebyla zajištěna dostatečná bezpečnost diváků. Souboj o vteřiny začal až druhým rychlostním testem, ve kterém Jan Kopecký dosáhl jedenáctého času. Devátým časem ve třetí RZ se posunul v průběžném hodnocení na devátou pozici.

SX4 má na shakedownu 16. pozici

11. října 2007 v 16:21 | správce |  Aktuálně
Výsledky ze shakedownu na Korsice:
1.Dani SordóCitroën C4 WRC3:21.9
-Francois DuvalCitroën Xsara WRC3:21.9
3.Sébastien LoebCitroën C4 WRC3:22.8
4.Petter SolbergSubaru Impreza WRC3:22.9
5.Chris AtkinsonSubaru Impreza WRC3:24.8
6.Marcus GrönholmFoFord Focus RS WRCrd3:25.1
7.Andreas MikkelsenFord Focus RS WRC3:25.7
8.Jari-Matti LatvalaFord Focus RS WRC3:26.0
9.Xavier PonsSubaru Impreza WRC3:26.7
10.Mikko HirvonenFord Focus RS WRC3:27.5
11.Jan KopeckýŠkoda Fabia WRC3:27.7
12.Matthew WilsonFord Focus RS WRC3:28.5
13.Henning SolbergFord Focus RS WRC3:28.8
14.Manfred StohlCitroën Xsara WRC3:29.2
15.Alessandro BettegaFord Focus RS WRC3:32.1
16.Nicolas BernardiSuzuki SX4 WRC3:33.2

Zúčastnili jsme se tuning srazu v Běšinech

8. října 2007 v 16:24 | správce |  LSM Rallyteam
Dne 6. října 2007 jsme se vydali na akci s názvem "Celostátní sraz vozů ŠKODA - podzim 2007" v Běšinech.
Na programu bylo šest krátkých RZ, které jsme absolvovali ve slušných časech. Nejvíce se nám líbila úvodní zkouška, která vypadala jako klasická "rychlostka" Druhá vložka připomínala letecký den (mimo dvou retardérů), ale bylo poměrně krátká... Třetí "motanice" na Erbenově náměstí RZ moc nepředstavovala, ale byla spíše pro pobavení diváků.
Ale teď už k výsledkům, kterým ještě teď nemůžu uvěřit...
Po první etapě (3 RZ) jsme byli na prvním místě ve třídě H1 a na šestém místě celkově !
Druhou etapu jsme ve třídě také vyhráli a celkové umístění bylo osmé místo !
V jednotlivých zkouškách jsme se umisťovali na 9. - 11. místech celkově. Šestý měřený test na Erbenově náměstí v Klatovech jsme dokonce zajeli v druhém nejrychlejším časem hned za posádkou se soudobým Favoritem.
Takže celkově jsme soutěž "O Pohár ŠKODAteamu" - PODZIM 2007 dokončili na 7.místě celkově z ca. 80-ti dokončivších posádek. Ve třídě H1 jsme vyhráli.
Sraz se pořadatelům povedl.

ONBOARD "O Pohár ŠKODAteamu - PODZIM 2007" - RZ4 (Krotějov)

8. října 2007 v 16:24 | správce |  Onboard
38,9 MB
MPEG-1 /640x480/, 2 Mb/s
2:26
tuning sraz PODZIM 2007

ONBOARD "O Pohár ŠKODAteamu - PODZIM 2007" - RZ5 (Beňovy)

8. října 2007 v 16:24 | správce |  Onboard
30,3 MB
MPEG-1 /640x480/, 2 Mb/s
1:53
tuning sraz - PODZIM 2007

ONBOARD "O Pohár ŠKODAteamu - PODZIM 2007" - RZ6 (Erbenovo náměstí)

8. října 2007 v 16:23 | správce |  Onboard
24,6 MB
MPEG-1 /640x480/, 2 Mb/s
1:33
tuning sraz - PODZIM 2007

Kopecký si Španělsko moc nevychutnal...

8. října 2007 v 16:18 | správce |  Mistrovství světa
V letošní Katalánské rallye nenaváže posádka Jan Kopecký - Filip Schovánek na skvělé výsledky z předchozích dvou startů. Osudnou se posádce CRT Kopecký stala třetí RZ, na které v desátém kilometru opustil vůz Škoda Fabia WRC trať.
V prvních dvou RZ se Jan Kopecký velmi dobře vyrovnal s kluzkou tratí, neboť dosáhl v obou erzetách umístění v první desítce. Devátý a osmý čas v úvodu rally znamenaly průběžnou devátou příčku, pouhé čtyři desetiny vteřiny za bodovanou pozicí.
"Dnešní etapa byla velmi náročná kvůli klimatickým podmínkám. Pochopitelně byla složitá volba pneumatik a nebylo možné zvolit obutí, které by zajistilo dobrou přilnavost během kompletních rychlostních zkoušek. V úvodních dvou erzetách jsem byl s dosaženými časy spokojen, i když byl náš vůz Škoda Fabia WRC mírně nedotáčivý v dlouhých zatáčkách. Proto jsme v servisní zóně měnili nastavení vozu, nešlo však o žádné zásadní změny."