Listopad 2007

Pojede Stohl příští rok IRC nebo PCWRC?

30. listopadu 2007 v 15:50 | správce |  Mistrovství světa
Manfred Stohl je už téměř na konci letošní extrémně nepovedené sezony MS. Zatímco minulou sezónu byl schopný za volantem Peugeotu 307 WRC bojovat o místa na stupních vítězů, letos je při návratu do Xsary WRC rád, když vybojuje alespoň několik bodů. Rakušanovy vyhlídky pro nadcházející ročník MS rozhodně nejsou pěkné.
Velkou roli na tom má i skutečnost, že Stohlův největší sponzor, petrolejářský gigant OMV, letos končí s financováním veškerých aktivit v motoristickém sportu.

Marcus Grönholm by chtěl mít vlastní tým

30. listopadu 2007 v 15:44 | správce |  Mistrovství světa
Marcuse Grönholma čeká během následujícího víkendu poslední soutěž MS, kdy bude hájit barvy továrního týmu Ford. Fin už několik měsíců nazpět oznámil, že letošní sezona je pro něj poslední, kdy absolvuje kompletní program MS. Mnozí to pochopili tak, že Fin končí s aktivní kariérou, což je však poněkud "upravený" názor.

Rally Wales GB 2007 (WRC) - foto

30. listopadu 2007 v 15:40 | správce |  Fotogalerie
1. galerie - Marek Felt (eWRC) - zde .
2. galerie - Rally-Mania - zde .
3. galerie - auto.cz - zde .
4. galerie - Willy Weyens - zde .

Vyjde Rally 9/´07

22. listopadu 2007 v 16:34 | správce |  Ostatní info
V těchto dnech vychází opět další z časopisů Rally. Co tam bude?
Martin Prokop testoval Citroën Xsara WRC
Když na začátku roku vyhlásil Citroën Sport motivační program C2 Junior Experience, určitě každý z domácích fanoušků doufal, že by jednu ze tří zajímavých cen mohl získat i jihlavský pilot Martin Prokop. Ostrý start s vozem Citroën WRC mu sice proklouzl mezi prsty, nicméně cenu za třetí místo, testovací den s týmem Citroën Sport, si mohl náležitě užít.
Würth Partr Rally Vsetín - Sníh, problémy, ale drama
Würth Partr Rally Vsetín a sněhová nadílka zřejmě k sobě patří. V loňském roce se překvapivá kalamita postarala o nejednu vrásku na čelech pořadatelů, jenž organizaci s vypětím sil a změnami v harmonogramu zvládli. Pro letošní sezonu si vsetínští pořadatelé termín závodu posunuli. Hlavním důvodem byla snaha vyhnout se prvním poslům zimy či dokonce sněhové nadílce. Sníh ovšem opět napadl a zapříčinil komplikace.

Märtin testuje Imprezu WRC

22. listopadu 2007 v 16:26 | správce |  Aktuálně
Subaru WRT není spokojeo s výkonností v letošním roce Přesto před poslední soutěží ve Walesu ještě bojují o třetí místo v hodnocení značek a tak se rozhodli udělat pro zisk bronzové příčky maximum. Pro testování před závěrečným podnikem letošního MS jejich tým doplní Markko Märtin.
Estonský jezdec už v minulosti za Subaru startoval, největší slávy však dosáhl až po odchodu od japonské automobilky po sezóně 2001, kdy zakotvil nejdříve u Fordu a posléze u Peugeotu. Po tragické nehodě na Britské rally se však stáhnul do ústraní, věnoval se okruhovým závodům, manažerování vlastního závodního týmu či testování pneumatik pro Ford.

Ford v letošní sezoně obhájil konstruktérský titul !!

19. listopadu 2007 v 19:30 | správce |  Mistrovství světa
Po titulu mistra světa v hodnocení značek v minulém roce zopakoval Ford po letošní premiérové Irské rally stejný úspěch a pozici nejlepšího týmu světa s Focusem RS WRC´07 obhájil. Čtvrté místo posádky Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen stačilo k zisku titulu již jednu soutěž před koncem sezony. Tým Ford WRT má náskok 21 bodů, přičemž maximální možný bodový zisk ve Walesu bude 18 bodů.
Debutující Irská rally připravila jezdcům podle očekávání velmi náročné podmínky. Na úzkých a uskákaných asfaltových silničkách se střídaly horizonty s klesáním a stoupáním a nabízely neopakovatelný charakter tratí. Déšť během prvních dvou etap znamenal další ztížení podmínek. Projíždějící vozy vytahovaly na asfalt mazlavé bláto a jízda se dala přirovnat pouze tanci na namrzlém povrchu.
Soutěž se jela na území Irské republiky a Severního Irska. Jezdci museli hned několikrát překonat hranice mezi oběma zeměmi. Závěr soutěže obstarala rychlostní zkouška, vedoucí po pobřeží Donegal Bay, která se stala vděčným objektem záběrů fotografů a televizních kamer. Irskou rally tvořilo 20 RZ o celkové délce 328,72 kilometrů.

Peták testoval ve Lnářích

19. listopadu 2007 v 19:25 | správce |  Ostatní info
V sobotu proběhlo v okolí Blatné první seznámení Josefa Petáka s vozem Peugeot 207 S2000. Příbramský jezdec měl možnost ujet první kilometry s tímto vozem, se kterým bude v příští sezóně startovat v rámci mistrovství republiky v automobilových soutěžích.
Byly to naše první kilometry s tímto vozem. Nejednalo se o nějaký test. Spíše jsme si chtěli vůz ošahat, trošku jej poznat. Větší a náročnější test teprve plánujeme," řekl Josef Peták.
Hroch Rally Team absolvoval za deštivého počasí zhruba třicet kilometrů. "Auto vypadá velice slibně. Mám z něho ohromnou radost. Věřím, že to s ním bude dobré," vzhlíží k budoucnosti příbramský jezdec.
Tento vůz budeme moci vidět spolu s posádkou Josef Peták a Libor Joska v rámci Pražského Pražského rallysprintu, který se uskuteční 8. prosince.

Rally Ireland 2007 (WRC) - foto

19. listopadu 2007 v 19:20 | správce |  Fotogalerie
1. galerie - Rally-Mania - zde .
2. galerie - Marek Felt (eWRC) - wzde .
3. galerie - Petr Lusk (eWRC) - zde .
4. galerie - auto.cz - zde .
5. galerie - Jarda Kunčík - zde .

Rally Irsko 2007 živě - Marcus Grönholm out, vede Loeb

17. listopadu 2007 v 16:48 Aktuálně
O největší pozornost se v úvodní etapě Irské rally postaral momentálně vedoucí muž průběžného MS, Marcus Grönholm. Jeho havárie na RZ 4 se stala nejdůležitějším momentem prvního dne soutěže a zároveň otevřela cestu za čtvrtým titulem pro Sébastiena Loeba, který by tak vyrovnal počet titulů legendárního Mäkinena.
Už od prvních kilometrů se ukázalo, že irské tratě budou pro všechny zúčastněné nadmíru tvrdým oříškem. Spousty bláta a nečistot vytahaných na úzké a specifické asfaltové cesty si vybraly svou daň v podobě řady výpadků a havárií.
Sébastien Loeb vstoupil do dnešního dne s problémem v podobě kompletně vytečeného levého zadního tlumiče svého Citroënu C4 WRC, ovšem ani to mu nevadilo v dosažení nejrychlejšího času na RZ 2. Na mezičasech čtvrtého testu ale ztrácel na mezičasech na nejrychlejšího Grönholma vteřinu za vteřinou, ovšem dva kilometry před cílem této RZ narazil již zmiňovaný finský pilot se svým Focusem WRC do zídky a se soutěží se musel předčasně rozloučit. K nehodě navíc následně vyjela sanitka, RZ tedy byla zastavena a Marcus Grönholm, který na chvíli ztratil vědomí, i jeho spolujezdec Timo Rautianen byli odvezeni do nemocnice ve Sligo na kontrolu. Ta naštěstí neprokázala žádné zranění.

Chystá se nový přírůstek do rodiny S2000

8. listopadu 2007 v 19:25 | správce |  Ostatní info
Na začátku dubna si odbyla na australské Queensland Rally 2007 světovou premiéru Ford Fiesta S2000. Jednalo se však pouze o vůz s australskou národní homologací, neodpovídal totiž přesně mezinárodním předpisům pro vozy kategorie Super 2000. Již v průběhu roku 2008 by ovšem australský Ford mohl vyrazit na mezinárodní tratě.
"V letošním roce jsme vše podřídili vývoji nového speciálu. Důkladné testování je jedna věc, ale až v ostrém závodě se ukáže, jak jsou vozy připraveny. Jako u každé novinky jsme se i my potýkali s dětskými nemocemi a technickými problémy, ale věřím, že se nám všechny nešvary podařilo vychytat. Soutěž od soutěže se auto stále zlepšuje, progres je evidentní," řekl šéfinženýr Pirteku Marcus Clarke.

Šéf Citroënu WRT končí, nahradí jej Olivier Quesnel

8. listopadu 2007 v 19:19 | správce |  Mistrovství světa
Ředitel továrního týmu Citroën Sport Guy Fréquelin dnes oznámil odchod ze své funkce. Na posledních dvou podnicích v Irsku a Walesu svůj tým ještě povede, počínaje prvním lednem následujícího roku jej ve funkci nahradí Olivier Quesnel.
Guy začal svou motoristickou kariéru jako profesionální jezdec, během své kariéry dokázal vybojovat deset titulů mistra Francie v různých disciplínách. Posléze se však stále častěji začal věnovat práci pro tým. V roce 2005 pak dostal řád Rytíře čestné legie.

ONBOARD Rally Kralovice 2007 - RZ1 (Dřevec-Výrov)

4. listopadu 2007 v 12:42 Onboard
97,6 MB
MPEG-1 /720x576/, 1,5 Mb/s
7:57
Milan Liška - Petr Slavíček

ONBOARD Rally Kralovice 2007 - RZ4 (Bujesily-Vítání)

4. listopadu 2007 v 12:42 Onboard
85,4 MB
MPEG-1 /720x576/, 1,5 Mb/s
6:57
Milan Liška - Petr Slavíček

ONBOARD Rally Kralovice 2007 - RZ6 (Lednice-Dřevec)

4. listopadu 2007 v 12:41 | správce |  Onboard
165 MB
MPEG-1 /720x576/, 1,5 Mb/s
13:30
Milan Liška - Petr Slavíček

Video z Kralovic od bleskyho

1. listopadu 2007 v 16:51 | správce |  Mistrovství ČR
Povedený sestřih z Rally Kralovice 2007 od bleskyho můžete shlédnout zde.