Prosinec 2007

Suzuki SX4 WRC bude žluté

31. prosince 2007 v 16:47 | správce |  Mistrovství světa
Suzuki WRT představilo nové barvy svého speciálu SX4 WRC. Zatímco v dosavadních soutěžích a na testech byl vůz bílý, na sezonu 2008 dostane pro značku Suzuki a pro hlavního sponzora, společnost Shell, jako dominantní typickou žlutou barvu.
Tým má nyní za sebou čtyřdenní testy na Rallye Monte Carlo, jež proběhly ve francouzských Alpách. Další pokračování příprav se chystá na 7. ledna, kdy začnou v severském Švédsku testy před druhým podnikem sezony 2008, Uddeholm Swedish Rally. Během dvou dnů se v kokpitu vystřídají jak jednička týmu Toni Gardemeister, tak domácí Per-Gunnar Andersson, který již podle všeho sehnal dostatek financí a pojede za tým Suzuki všech patnáct podniků MS 2008.

PF 2008

24. prosince 2007 v 15:59 | Webmaster |  Aktuálně

Suzuki odkrylo karty...

18. prosince 2007 v 20:07 | správce |  Mistrovství světa
Vedení týmu Suzuki WRT na nedávné tiskové konferenci oficiálně oznámilo jezdeckou sestavu pro nadcházející sezónu. Složení posádek není překvapivé a shoduje se s informacemi, které potvrdili oba jezdci již koncem minulého týdne. Jedničkou bude Toni Gardemeister, dvojkou Per-Gunnar Andersson.
Suzuki se svým vozem SX4 WRC po nepříliš lichotivých výsledcích při letošních dvou startech vstupuje v příštím roce do své premiérové sezóny v MS. Obě severské dvojice by se měly objevit v kompletním patnáctidílném seriálu, premiéru by si měli odbýt o posledním lednovém víkendu při Rallye Monte Carlo.
Toni Gardemeister se vrací na post jedničky po dvou letech, kdy působil u konkurenční stáje Ford. "Toni je jeden z nejlepších světových jezdců současnosti se zkušenostmi na šotolině, asfaltu i sněhu. V neposlední radě má špičkové testovací schopnosti. U Per-Gunnara Anderssona jsme dotáhli do konce několikaletý projekt vývoje mladého talentovaného pilota. Dva tituly mistra světa juniorů jsou toho důkazem," prozradil prezident Suzuki Sport a zároveň šéf Suzuki World Rally Teamu Nobuhiro 'Monster' Tajima.
"Spolupracovat s nováčkem je velice zajímavá zkušenost. Suzuki má špičkový tým a jsem velice šťastný, že můžu být součástí tohoto ambiciózního projektu. Vím, že nás ještě čeká náročná práce, ale věřím, že to dokážeme dotáhnout až ke stanoveným cílům," řekl Toni Gardemeister. K tomu jeho novopečený týmový kolega P-G Andersson dodal: "Na spolupráci v novém týmu se těším. Bude to moje premiérová sezóna v mistrovství světa s vozem WRC, je ještě spousta věcí, které se musím naučit."

Citroën WRT již testuje pneumatiky Pirelli

18. prosince 2007 v 19:52 | správce |  Mistrovství světa
Citroën WRT má už po sezoně, ale ta další začíná už zanedlouho, proto stáj nijak nepolevuje ve své práci. Během krátké zimní přestávky se intenzivně věnuje testování; zatímco koncem minulého týdne v jižní Francii poprvé zkoušel nové pneumatiky Pirelli, o pár dní pouději se už nacházel ve Švédsku.
Sébastien Loeb se tam připravoval na únorovou Swedish Rally. Tým testoval na 4,7 km dlouhém úseku mezi Vännäsem a Bjurholmem, pokrytým sněhem a ledem. Právě na tomto povrchu se během letošní sezony ukázala nová "cé-čtyřka" značně nejistá, francouzská stáj má tedy v souvislosti s tímto specifickém povrchem určitě co na práci.

Kalendáře Rally pro rok 2008

18. prosince 2007 v 15:19 | Webmaster |  Aktuálně
Zde je ke stažení kalendář závodů v ČR pro rok 2008 : Kalendář

Pražský rallysprint 2007 - foto

11. prosince 2007 v 20:41 | Webmaster |  Fotogalerie
  1. Fotogalerie od Petra Sagnera - zde
  2. Fotogalerie od Pavla Pravdy - zde
  3. Fotogalerie od Martina Stanislava - zde
  4. Fotogalerie od Honzy Froňka - zde
  5. Fotogalerie od Jirky Švejdy - zde
Nějaké fotky najdete i v naší fotogalerii !!!

MS 2009 a 2010 bude mít dvanáct podniků

8. prosince 2007 v 14:21 | správce |  Mistrovství světa
FIA schválila kalendáře MS v rally pro roky 2009 a 2010. V těchto sezonách se naplno rozjede nový systém rotací soutěží, do MS se tedy dostanou nové a poměrně nečekané podniky.
Počínaje rokem 2009 bude počet světových soutěží snížen na dvanáct v jedné sezoně. Do kalendáře přibude šotolinová Polská rallye, o rok později přijde ještě masivnější expanze śvětového seriálu do zemí bývalého východního bloku - o stupeň výše z mistrovství Evropy poskočí Bulharsko, do MS se po letošním mezinárodním debutu v rámci IRC poprvé podívá Rally Russia a po několika letech se vrátí exotická Rally Indonesia.

Tommi Mäkinen se vrací zpět na scénu, jako šéf týmu

8. prosince 2007 v 14:17 | správce |  Mistrovství světa
Čtyřnásobný světový mistr Tommi Mäkinen se opět chystá do seriálu MS. Po mnoha sezonách strávených v továrních týmech a následné několikaleté odmlce se nově představí v roli týmového šéfa. Dvojice jeho nových "STi-ček" v příštím roce obohatí konkurenci v seriálu PCWRC.
Zatímco se v minulých letech Fin věnoval stavbě soutěžních subaru pro skupinu N a podpoře mnoha jezdců zejména na národní úrovni, nyní se pod vlajkou vlastního týmu opět chystá vyrazit do bojů na tratích mistrovství světa. Jeho tým Tommi Mäkinen Racing má disponovat dvěma zbrusu novými Imprezami STi N14. Do jednoho vozu usedne mistr Ruska z roku 2005 Sergej Uspenskij, obsazení druhého vozu zatím není jasné, i s ním by ale měl jet pilot z Ruska.


Loeb je dneškem čtyřnásobný mistr světa !

2. prosince 2007 v 16:33 | správce |  Mistrovství světa
Třetí příčka ve Walesu bohatě stačila Sebastienu Loebovi k celkovému vítězství v této sezóně a stává se tak zaslouženě již počtvrté mistrem světa v řadě. Famózní Francouz má tak na kontě 116 bodů a druhý Fin Grönholm 112.
Seb tak vyrovnává počet titulů v řadě, které před ním získal jen Tommi Mäkinen.
Britskou rally ovládly Focusy WRC´07, přesněji Mikko Hirvonen a druhý Marcus Grönholm.
Poslední závod Škody Fabie WRC za tým CRT Kopecký je hodnocen dvanáctým místem.
Martin Prokop dojel celkově dvacátý a Štěpán Vojtěch dvacátýpátý.
Všem jezdcům gratulujeme a doufáme, že Honza Kopecký pojede zase za Škodu...