Březen 2008

Valašská rallye 2008 - foto

29. března 2008 v 10:43 | správce |  Fotogalerie
1. GALERIE - Petr Sagner (eWRC) - zde .
2. GALERIE - Michal Šilc (pátek) - zde .
3. GALERIE - racingtvlukov (pátek) - zde .
4. GALERIE - Montty (pátek) - zde .
5. GALERIE - Červ (pátek) - zde .
6. GALERIE - Pavel Pravda (eWRC) - zde .
7. GALERIE - Michal Šilc (sobota) - zde .
8. GALERIE - racingtvlukov (sobota) - zde .
9. GALERIE - auto-sport.cz - zde .
10. GALERIE - Jara Kunčík - zde .
11. GALERIE - Honza Froňek (rally-mania) - zde .
12. GALERIE - DoN - zde .
13. GALERIE - Budgie - zde .
14. GALERIE - ladak - zde .
15. GALERIE - Montty (sobota) - zde .
16. GALERIE - VFT - zde .
17. GALERIE - Jiří Zapletal - zde . (racingfoto)
18. GALERIE - yllarE - zde .
19. GALERIE - J.Kunčík zde . (racingfoto)
20. GALERIE - Miloš Rybář (rally-mania) - zde .
21. GALERIE - rally.nafoceno (Vladan Hubík) - zde .
22. GALERIE - Pavel Pustějovský - zde .
23. GALERIE - Honza Froňek (ptfoto) - zde .
24. GALERIE - Vladan Hubík - zde . (racingfoto)
25. GALERIE - Martin Stanislav (eWRC) - zde .
26. GALERIE - NoMaKs - zde .
27. GALERIE - @yrton - zde.
28. GALERIE - Michal Krch - zde .
29. GALERIE - Václav Dufek (car.cz) - zde .
30. GALERIE - Vladislav Maschl (car.cz) - zde.
31. GALERIE - foto-kasparek - zde .
32. GALERIE - Pavčík - zde .
33. GALERIE - rally-foto.cz - zde .
34. GALERIE - Michal Šilc - zde . (racingfoto)
35. GALERIE - poppycock - zde .
36. GALERIE - romanzl (pátek) - zde .
37. GALERIE - romanzl (sobota) - zde .
38. GALERIE - Jiří Psota - zde .
39. GALERIE - firstone - zde .
40. GALERIE - Šedivec - zde .
41. GALERIE - Pavel Douša (car.cz) - zde .
42. GALERIE - Petr Bača - zde .
43. GALERIE - Martini (emk - RZ Juřinka) - zde .
44. GALERIE - Martini (emk) - zde .
45. GALERIE - rally2.com - zde .
46. GALERIE - rallyonline.pl - zde .
47. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (2)
48. GALERIE - autosportfoto.sk - zde .
49. GALERIE - autosportfoto.sk - zde . (2)
50. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (3)
51. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (4)
52. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (5)
53. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (6)
54. GALERIE - rallyeonline.pl - zde . (7)
55. GALERIE - Nowi - zde . (rally-mania)
56. GALERIE - Filip Červenka - zde . (rally-mania)
57. GALEIRE - Vladimír Kučera - zde . (racingfoto)
58. GALERIE - rallysport-foto.tym - zde .
59. GALERIE - Pavel Pravda (Norri) - zde .
60. GALERIE - Hany - zde .
61. GALERIE - Petr Bača - zde .

Rallye Argentina 2008 (WRC) - foto

28. března 2008 v 20:21 | správce |  Fotogalerie
1. GALERIE - Dan Vrubel (eWRC) - zde .
2. GALERIE - Rally-Mania - zde .
3. GALERIE - wrc.AUTO - zde . (I.etapa)
4. GALERIE - wrc.AUTO - zde . (II., III. etapa)
5. GALERIE - Willy Weyens - zde .
6. GALERIE - plakáty Auto.cz (až 1280x1024 pix.) - zde .Wilks pojede s Hondou Civic Type-R R3

27. března 2008 v 20:14 | správce |  Ostatní info
Úřadující britský mistr Guy Wilks se pro tento rok stal oficiálním jezdcem italské stáje JAS Motorsport, jenž se zabývá vývojem a stavbou soutěžních speciálů Honda Civic Type-R R3. Dva tyto"stroje" v továrních barvách loni brázdily tratě v seriálu IRC, letos se program omezí na jedno auto a podobně jako u francouzského Citroënu reprezentovaného Simonem Jean-Josephem s ním Wilks absolvuje propagační starty v různých seriálech po celém světě.
Základním progrmem s japonským vozem budou dva podniky australského mistrovství, konkrétně květnová Rally of Canberra a říjnová NGK Rally of Melbourne. Starty na nejmenším z kontinentů zaštiťuje importér Honda Australia. "Nemůžu se dočkat startu v Canbeře. JAS má velké zkušenosti s automobilovým sportem, jeho Civic R3 je velice dobrý vůz. Myslím, že společně můžeme vybojovat slušné výsledky," řekl Guy Wilks.
Kromě účasti v Australian Rally Championship vyrazí tovární Honda i na podnik IRC do Ruska a na "světové" Finsko, ve hře je také ještě jedna doposud nespecifikovaná mezinárodní soutěž. Kromě toho i nadále Wilks zůstává oficiálním jezdcem Mitsubishi Motors UK, pod jehož jménem bude za volantem produkčního lanceru zkoušet obhájit titul mistra British Rally Championship.

Lancer EVO X již byl testován i v Evropě

27. března 2008 v 20:06 | správc |  Ostatní info
Rally závodníci, pilotující japonský vůz se třemi diamanty ve znaku, netrpělivě čekají na homologaci nejnovější desáté evoluce asi nejpopulárnějšího současného soutěžního modelu Lancer. Na zasněžených cestičkách italského lyžařského střediska Serstriére proběhly první evropské testy tohoto vozu.
Jako první představila veřejnosti tento vůz italská stáj Top Run nechvalně proslavená vyloučeními na soutěžích mistrovství světa i Evropy. Za volantem tohoto vozu se představil průměrný bulharský pilot Ilia Tzarski. Tento jezdec dříve známý starty s Fordem Escort WRC či v poslední době extovární Fiat Punto S1600 najezdil na horských cestách kolem patnácti kilometrů. Po dohodě se stájí Top Run má exkluzivní práva na premiérové představení tohoto vozu v Bulharsku.

Citroen C3 S2000!!!

26. března 2008 v 18:20 | Webmaster |  Aktuálně
Ředitel Citroën Sportu, Olivier Quesnel potvrdil informace, že v krátké době začne vývoj nového speciálu S2000 týmu Citroën.
Již v roce 2010 má dojít k zákazu vozů WRC a proto musí i francouzský tým najít alternativní řešení jak stále bojovat o nejvyšší příčky ve světovém šampionátu. Již tento květen by měl být zahájen vývoj zcela nové formule Citroën C3 S2000.

Právě nyní na stáncích Rally 2/2008

25. března 2008 v 18:23 | správc |  Ostatní info
V těchto dnech se dostává na pulty stánků pokračování našeho nejoblíbenějšího časpoisu - Rally 2/2008.
MMČR 2008 - Dva kohouti a hejno supů
České soutěže čeká podle všeho dobrý rok. Čeští jezdci nebudou ani letos chybět na významných mezinárodních závodech, automobilka Škoda Auto vyvíjí model Fabia v poslední době stále atraktivnější kategorie Super 2000, automobilové soutěže se navíc opět těší vzrůstajícímu zájmu ze strany médií a v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally i v Mistrovství ČR sprintrally se sejde výborná konkurence a objeví se i nová technika.
Pozvánka a mapy Cetelem Valašská rally - Valaška patří k české tradici
Valašské kotáry patřily ke kultovním místům českého rallysportu. Úzké cestičky a uskákaný asfalt patřily ke specifiku Valašské rally. V posledních letech se charakter této soutěže změnil, přesto si určitě zařazení do velkého "mistráku" v konkurenci dalších podniků zaslouží. O přípravě již 27. ročníku Valašské rally jsme hovořili s ředitelem soutěže Miroslavem Hošákem.
J. Orsák - Juniorský šampion nemíní slevit ze své cesty
Skoro každý kluk nosí v sobě pohádkový sen, v němž řídí rychlý závodní vůz a vítězí. Takový sen v dětských letech nejednou prožíval i střapatý kluk z vesničky Poteč nedaleko Valašských Klobouk. Z kluka se stal mladík a své sny začal přetvářet ve skutečnost. Řeč je o Jaroslavu Orsákovi.

Seb se obává konkurence

23. března 2008 v 14:03 | správce |  Mistrovství světa
Mistr světa Sébastien Loeb stále nemůže klidně spát po Mexické rally, jenž se jela na přelomu února a března. Pozdější vítěz americké soutěže stále přemýšlí nad tím, jaktože mu v Mexiku dlouho ujížděl Jari-Matti Latvala z konkurenčního Fordu; Loeb se před něj dostal až po RZ 10, kdy ve Focusu WRC Jarri-Matti Latvaly došlo k poruše turba.
"První den jsem jel absolutně na limitu, ale nepomáhalo to," řekl Loeb. "Jari-Matti jel strašně rychle, nevěděl jsem, co s tím mám dělat. Změny v nastavení, které jsme narychlo dělali v servise, vůbec nepomáhaly; museli jsme počkat až na velkou servisní pauzu, kde jsme do setupu mohli zasáhnout radikálněji. Teprve tehdy se auto posunulo trochu dopředu."
Loeb si mslí, že Ford dokázal lépe přizpůsobit své vozy novým pneumatikám. Sám přiznává, že se na italských pirellkách necítí nejlépe. Na zmírnění tohoto hendikepu Citroën pracoval v minulém týdnu, když v jižním Španělsku zkoušel své vozy před Rally Argentina. Ve zkušební C4 WRC byly navíc namontovány nové díly zavěšení, jenž by mohly souznění francouzských vozů a italských gum zlepšit. Loeb si přeje, aby inovované součásti byly homologovány co nejdříve: "Chtěl bych s úpraveným citroënem vyjet na soutěže co nejdříve, ale patrně se to podaří až po Finsku. Do té doby nás ale čeká ještě šest šotolinových soutěží v řadě..."

Motor pro Fabii S2000 nestaví Škoda

12. března 2008 v 16:12 | správce |  Aktuálně
Škoda Fabia S2000 se už ukázala na veřejnosti, přesto dodnes nebylo nic známo o tom, co se nachází v jejích útrobách. Teď je tajemství trochu poodhaleno - česká automobilka poprvé navázala spolupráci s přední francouzskou společností Oreca, jenž se před několika lety angažovala také ve vývoji nakonec nerealizované Dacie Logan S2000.
Koordinátorem českého projektu je na francouzské straně Mario Fornais, jenž byl v minulosti hlavním inženýrem u Mitsubishi. Hlavními oblastmi, kterých se budou týkat další práce na Fabii S2000, je vyladění aerodynamiky, která zatím není skrz krátký rozvor úplně ideální, a zvýšení spolehlivosti motoru, který je hlavním objektem zájmu Orecy. Technici na tyto úkoly mají ještě několik měsíců, homologace a debut českého vozu se plánuje na přelom léta a podzimu. Není také vyloučeno, že ji spatříme už na červencové Rally Bohemia.
"Možná jsme první koncept Fabie S2000 představili moc brzy," řekl představil Škody Auto Dr. Eckhard Schulz v narážce na to, proč mezi odhalením "blue caru" na loňském ženevském autosalonu a prvními testy uplynulo hodně času. "Auto je stavěné od nuly. Zabralo nám určitý čas, než jsme našli vhodné kombinaci komponentů, resp. jejich dodavatelů. To už je nyní za námi, nyní musíme vše sladit dohromady."

Corona Rally Mexico 2008 (WRC) - foto

1. března 2008 v 21:05 | správce |  Fotogalerie
1. GALERIE - Petr Lusk (eWRC) - zde .
2. GALERIE - rally-mania - zde .
3. GALERIE - Auto.cz - zde .
4. GALERIE - wallpapery od Petra Luska - zde .